Logická olympiáda

Naše škola se stala jednou z 3 014 škol, které se letos zapojily do 10. ročníku Logické olympiády. Je to soutěž pořádaná Mensou ČR a jak už název napovídá, podstatnou roli hraje samostatné logické uvažování. Letos si poměřilo své schopnosti celkem 61 284 žáků. V tak obrovské konkurenci není snadné uspět.

Mezi naše nejúspěšnější soutěžící patří Nikola Maršálová a Mariana Průšová v kategorii B (2. stupeň ZŠ a víceletých gymnázií) a Tereza Axmanová v kategorii A (2. - 5. třída ZŠ), které za sebou nechaly téměř tři čtvrtiny soutěžících své kategorie.

Velkou pochvalu zaslouží i prvňáčci (kategorie A1 – 1. třídy ZŠ) Veronika Žáčková a Jakub Kutálek. Verunka se umístila na 7. – 14. místě a Kuba na 15. – 30. místě v kraji.

Všem soutěžícím gratulujeme a přejeme hodně úspěchů.

5 v řadě

15 x 15 čtverečků, křížky a kolečka – kdo by neznal piškvorky. Věděli jste ale, že i v ony jsou soutěžní disciplínou?

Čtyři týmy osmáků a deváťáků se 7. listopadu zúčastnily oblastního kola Mistrovství středních škol v piškvorkách, neboli PIŠKQWOREK.

Turnaj probíhal v přátelské atmosféře a přesto, že nám postup do dalšího kola nevyšel, zůstaneme křížkům a kolečkům věrní.

Archiv akcí

Omezit výpis akcí na

Datum konání: calendar calendar

20. 12. 2017 začátek od 22:22

2. 12. 2017 začátek od 18:53
Místo konání: nespecifikováno
Florbal v Koryčanech se uchytil, máme se však co učit. Mladší kluci měli v okrskovém kole Kroměřížské školy a prohráli – po houževnatém odporu – s budoucími vítězi…
Starší kluci vybojovali postup z okrskového kola v Koryčanech ze šesti škol – z toho 4 školy z Kroměříže – a v okresním kole skončili 4….
Pořadatelem florbalových soutěží byla naše škola a přispíváme tak k dalšímu rozvoji tohoto mládežnického sportu v Koryčanech.

Za sportovce – V. Jansa
celý text

24. 11. 2017 začátek od 16:35
Místo konání: nespecifikováno
V pátek dne 24. listopadu se žáci 6. třídy spolu se svým třídním učitelem zúčastnili ekologické akce. Náplní této akce bylo čištění potoka Stříbrňák a okolí kaple sv. Floriána. V okolí potoka jsme nasbírali do pytlů nejvíce plastů a nápojových plechovek. Nejvíce znečištěnou lokalitou bylo okolí kaple sv. Floriána. Při příchodu ke kapli jsme mohli na svahu vidět povalující se prázdné flašky od alkoholu, nápojové plechovky, plastové obaly od chipsů a sladkostí. Vše se nám podařilo řádně vysbírat. Roztříděný odpad jsme vysypali do určených kontejnerů u základní školy.
Velké poděkování patří všem zúčastněným. Největší dík patří Adamovi Reniersovi, Míši Liškové a Rudolfovi Pěnčíkovi, kteří po celou dobu poctivě a obětavě pracovali.

Za celou 6. třídu
Mgr. David Kosík