Deník Anne Frankové

Deník Anne Frankové Pátek 11. května byl pro žáky 2. stupně pátkem divadelním. V počtu 73 žáků jsme se vydali do Uherského Hradiště do Slováckého divadla na divadelní představení Deník Anne Frankové, příběh německé židovské dívky. Anne Franková dostala deník ke svým třináctým narozeninám a postupně do něj zachytila události svého života od 12. června 1942 až do posledního záznamu z 1. srpna 1944. Od července 1942 žila celá rodina ukryta v tajných místnostech kancelářské budovy otce Otto Franka v Amsterdamu. V inscenaci jsme mohli sledovat každodenní události nechtěného azylu až po prozrazení a následnou deportaci do koncentračních táborů. Příběh Anne nás donutil přemýšlet o tom, jak důležitá je pro člověka volnost a svoboda.

Vytvořeno: 15. 5. 2018
Poslední aktualizace: 15. 5. 2018 21:26