EKOŠKOLA

Základní škola v Koryčanech se od 1.9.2014 přihlásila do mezinárodního programu EKOŠKOLA (EcoSchools) s cílem během dvou let získat udělovaný titul.

Tento dlouhodobý mezinárodní program přináší škole metodiku praktických kroků vedoucích k rozvoji klíčových kompetencí žáků v tématu environmentálního vzdělávání. Vede žáky ke spolupráci při analýze ekologického stavu školy, plánování i konkrétních činností vedoucích k pozitivním změnám ve škole. Program je nastaven jako systematický sled praktických činností, které žáci mohou přenášet ze školní výuky do své rodiny a každodenního života.

Žáci kromě učení o environmentálních tématech zároveň sami usilují o minimalizaci a třídění odpadů, úspory energie či vody a zlepšení životního prostředí školy a jejího okolí. Zakládají celoškolní pracovní tým Ekoškoly, vytvářejí si vlastní ekokodex, analyzují současnou situaci na škole v uvedených oblastech a navrhují zlepšení, která se snaží posléze naplnit.

Program je určen pro celou školu, vede ke spolupráci žáků, učitelů, vedení školy i místní komunity. Úspěšné školy získávají mezinárodní titul, vlajku a logo Ekoškola.

RNDr.Vlastimil Válka, ředitel školy

Vytvořeno: 20. 6. 2017