Minisčítání 2018

Minisčítání 20018 1 Akce Českého statistického úřadu, které se zúčastní žáci 5 - 9. tříd.

Minisčítání je jednou z aktivit ČSÚ, jejichž cílem je zvyšování statistické gramotnosti. Zábavně naučná forma má pomoci dětem a mládeži zlepšit vnímání statistiky jako nástroje, který umí pojmout a popsat každodenní život. Hlavním cílem je seznámit žáky zábavnou formou se statistikou, zajímavě a prakticky jim přiblížit princip sběru, zpracování a využití statistických dat.Veškerá data jsou anonymní a pro naši školu budou k využití po skončení sběru dat ( 3. prosinec ) .

Ing.Martin Prachař

Protože měl projekt hned napoprvé velký úspěch, uskutečnil se v roce 2012 druhý a v roce 2015 třetí ročník. V letošním roce se koná již počtvrté.

Více info zde

Vytvořeno: 8. 10. 2018