Výchovný koncert – hudební skupina MARBO

Výchovný koncert – hudební skupina MARBO Ve středu 23. května se uskutečnil další ze série výchovných koncertů. Tentokrát pro naše žáky vystoupila hudební skupina MARBO.

Ve středu 23. května se uskutečnil další ze série výchovných koncertů. Se zřetelem k hudební výchově žáků se snažíme alespoň jednou za rok podobnou akci uspřádat. Tentokrát pro naše žáky vystoupila hudební skupina MARBO. Díky vstřícnosti města Koryčany jsme koncert mohli uspořádat v důstojném prostředí sálu kulturního domu.

Nejprve proběhlo vystoupení pro žáky 1. stupně, ke kterým se připojily i děti z mateřských škol Koryčany a Mouchnice. Děti mohly vyslechnout známé písně z pohádek, dětských filmů, ale i písně netradiční – v tom nejlepším slova smyslu – ovlivněné školním prostředím a vyučováním. Většina těchto písní byla díky svým refrénům velmi „chytlavých“ – melodicky i rytmicky, takže se děti mohly do zpěvu velmi dobře samy zapojit.

Pak následovalo vystoupení pro žáky 2. stupně s názvem Zrození bigbítu. Žáci mohli vyslechnout jak proslulé písně 60. let (těm dominovalo zejména několik písní skupiny Beatles), tak i písně hudebních skupin a zpěváků z období bigbítových počátků v tehdejším Československu (Olympic, Petr Novák, Viktor Sodoma, …). Velké nadšení – zejména u žáků 8. třídy – způsobilo provedení písně Jiřího Schelingera Jahody mražený. Všechny písně byly doprovázeny pěkným výkladem zpěvačky. Žáci se tak mohli dovědět mnoho zajímavých informací nejen o původních interpretech písní, ale i něco z historie tohoto zajímavého období počátků tzv. populární hudby.

Vystoupení hudební skupiny MARBO bylo velmi pěkné a hodnotné – ke spokojenosti žáků i učitelů. Myslím, že se můžeme někdy příště těšit na další z jejich programů.

Vytvořeno: 14. 6. 2018
Poslední aktualizace: 14. 6. 2018 15:25