DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ- Hodina Komenského aneb život J. A. Komenského

15.4. 2019 jsme se připojili k druhému stupni a navštívili Slovácké divadlo. Divadelní představení jsme si užili a navázali tak na vlastivědné učivo- život a dílo J.A. Komenského.

divadlo UH

LIDSKÉ TĚLO- KOSTRA, SVALOVÁ SOUSTAVA

V hodinách přírodovědy jsme se vrhli na zkoumání lidkého těla, máme za sebou kostru, svalovou soustavu a pokračujeme dál... :) Při výuce lidského těla určitě nesedíme v lavicích! Více fotografií zde.

lidské tě

PODNEBNÉ PÁSY A TYPY KRAJIN 5.A

V přírodovědě jsme zakončili učivo podnebných pásů a v hodině PČ, VV vytvořili plakáty s krajinami ve skupinách. Více fotografií naleznete zde.

typy krajin

JEŽÍŠKOVA VNOUČATA 5.A

Projekt Českého rozhlasu- Ježíškova vnoučata propojuje lidi v domovech s dárci, kteří se rozhodnou splnit jim jejich vánoční přání. O dědečky a babičky tady jde především. A je úplně jedno, zda jsou v domově, v nemocnici, nebo se o ně stará pečovatelská služba, jde o to je potěšit.

Naše třída se tento rok rozhodla stát se „JEŽÍŠKOVÝMI VNOUČATY“, potěšit babičky a dědečky v domovech důchodců. Děti vlastnoručně vyrobily, nakreslily a napsaly přáníčka. Práce nás bavila. Děti bych chtěla velmi pochválit za kreativitu při psaní přáníček a za to, že do tohoto projektu se rozhodli jít všichni a s nadšením, toho si cením nejvíce. Věříme, že přání udělají radost a potěší.

ježíškova vnoučata

PLACKOBRANÍ JAKO MIKULÁŠSKÉ PŘEKVAPENÍ

Plackobraní bylo velmi očekávaným překvapením v našem adventním kalendáři. Děti do poslední chvilky nevěděly co je čeká, o to větší pro nás bylo překvapení, že si můžeme vyrobit něco originálního a osobitého.

Na Mikulášské překvapení nám tak zůstala krásná vzpomínka v podobě originálního a vlastního návrhu zrcátka nebo klíčenky.

Více fotografií zde.

placky

PROJEKT VESMÍR 5.A

Téma Vesmír nás velmi zaujalo, proto jsme se jako třída rozhodli, že se mu budeme věnovat v rámci celodenního projektu a prozkoumáme tohle téma více do hloubky.

V průběhu projektu, jsme zkoumali a získávali více informací o planetách a následně je zpracovávali. Zopakovali jsme si i anglická slovíčka na toto téma. Díky nim jsme dokázali poskládat obrázek s pohyby Země, které jsme dále probrali a vysvětlili.

V PČ a VV nás čekal nelehký úkol, vyrobit model naší Sluneční soustavy.

Jak se nám povedl? Posuďte sami. :)

Více fotografií naleznete ve fotogalerii.

model

ADVENTNÍ KALENDÁŘ PLNÝ ÚKOLŮ

Vánoce se blíží!! Tradičně plníme úkoly adventního kalendáře, který už na nás dnes čekal ve třídě.

advent

portréty 5.A ve stylu POP ART

Vyzkoušeli jsme náročnější techniku portrétu ve stylu "pop artru". Při malbě panovala dobrá nálada a výsledek stojí určitě za to.

foto1foto2foto3foto4

Připomínáme si významná data v naší historii a slavíme 100 let republiky.

Ve skupinové práci se 5.A vrátila do minulosti. Komix nám připomněl vznik republiky, žáci zjistili, jak se žilo za první republiky a také si připomněli významné osobnosti doby. Ve VV a slohu jsme zavzpomínali na T.G. Masaryka

TGM

Naše podzimní tvoření