Navigace

Obsah

Hodnocení vzdělávání za 3. čtvrtletí

Typ: ostatní
Vážení rodiče, milí žáci, třídní učitelé Vám v těchto dnech rozesílají hodnocení vzdělávání za 3. čtvrtletí.

Hodnocení vychází ze známek, které žák získal v období výuky ve škole (únor až 10. 3. – toto období je však příliš krátké, z toho byl ještě jeden týden jarních prázdnin), – a z hodnocení vzdělávání na dálku. Při něm se vychází z plnění zadané práce– učitelé jsou se všemi dětmi v kontaktu a mají od nich zpětnou vazbu.

Hodnocení vybízí žáka k uvědomění si,  kam ve svém vzdělávání došel: ve kterých oblastech se mu daří, kde by potřeboval pomoc nebo kde by měl vyvinout větší úsilí, na co by se měl více zaměřit. Nejde o srovnávání žáků mezi sebou, ale o to, aby se jednotlivě každý z nich posunoval dopředu v rámci svých možností. Rodiče mají zvláště v této době výuky na dálku větší prostor pro to, aby poznali, jak se jejich dítě učí, jak je samostatné a zodpovědné. Právě tyto dovednosti jsou v životě každého velmi důležité.

 

Vážení rodiče, milí žáci, přejeme Vám radost z dobře vykonané práce a chuť a hodně sil do zvládání dalších výzev.

 


Vytvořeno: 6. 5. 2020
Poslední aktualizace: 6. 5. 2020 13:02
Autor: Mgr. Martina Lungová