Navigace

Obsah

Individuální setkání

Typ: ostatní
Individuální setkání 1Individuální setkání dítě – rodič – učitel

Individuální setkání dítě – rodič – učitel:

hodnocení práce za 1. čtvrtletí školního roku 2019/2020

Máme za sebou 1. čtvrtletí školního roku. Je to výzva k zastavení se a ohlédnutí se zpět. Hlavně pro naše děti, ale taky pro nás – rodiče a učitele. Děti si potřebují uvědomit a pojmenovat, jak si vedou, co se jim daří a kde by bylo potřeba vynaložit více úsilí. My, rodiče a učitelé, jim pak budeme moci cíleně nabídnout v jejich školní práci pomocnou ruku a podporu.

Zveme Vás do školy na  individuální setkání ve složení dítě – rodič – učitel. Jedná se o setkání, které je alternativou tradiční třídní schůzky. Hlavní změnou u tohoto setkání je, že  se ho účastní i dítě, kterého se vzdělání týká nejvíc. Tato setkání jsou přínosná pro nás všechny. Rodičům a učitelům umožní lépe poznat, jak dítě přemýšlí a jak mu můžeme pomoci v jeho rozvoji, a v dítěti posílí zodpovědnost v přístupu k poznávání.

Jakým způsobem se na schůzku přihlásit?

Přihlásíte se přes odkaz na webových stránkách školy (www.zskorycany.cz). Vyberete si třídního učitele, den a čas. Vyplníte svoje jméno, e-mail, telefon a odešlete. To je vše.

Poznámka: Systém Vám nabídne také registraci. Registrovat se nemusíte. Pokud se zaregistrujete, můžete se opakovaně přihlásit a uvidíte svůj rezervovaný termín.

Přihlaste se vždy jenom k třídnímu učiteli svého dítěte. Pokud se budete chtít setkat i s jinými vyučujícími, nemusíte se už nikam hlásit. Učitelé vyučující na 2. stupni budou všichni v dané termíny přítomni.

V případě jakýchkoliv dotazů nebo problémů se obraťte na třídního učitele (telefonicky nebo mailem).

Termíny osobních setkání

Nabídnuté časy najdete v rezervačním systému.

třída

termín

místo

1.

19. 11., 20. 11. a 21. 11.

budova 1. stupně

2.

19. 11. a 20. 11.

budova 1. stupně

3.

14. 11., 18. 11., 20. 11., 21. 11., 25. 11. a 28. 11.

budova 1. stupně

4.

19. 11. a 21. 11.

budova 1. stupně

5., 6.A, 6.B, 7., 8. a 9.

19. 11. a 20. 11. (15.00–18.00)

budova 2. stupně

 

Paní učitelka Barbora Dvořáková bude ve škole přítomna 19. 11. od 15 do 16 hodin v budově 1. stupně, od 16.30 do 17.30 v budově 2. stupně.

Pokud se budete chtít setkat s paní učitelkou Petrou Daníčkovou, napište jí na mail danickova@zskorycany.cz.

Rezervace ZDE.

Proč přijít i se svým dítětem?

Hodnocení práce Vašeho dítěte ve škole by se nemělo zúžit jen na známky. Společné setkání je příležitostí ke zhodnocení, k zamyšlení se nad tím, jak se Vašemu dítěti dařilo, z čeho má radost a dobrý pocit, s čím naopak bojuje a kde by potřebovalo naši pomoc. Tyto otázky by si mělo položit především samo dítě. Učí se tím zodpovědnosti za svoji práci. My – rodiče a učitelé – ho chceme vyslechnout, ocenit jeho snahu a výsledky, povzbudit ho a nabídnout mu pomoc.

Pokud by někdo nechtěl nebo nemohl s sebou dítě vzít, samozřejmě nemusí, záleží na Vás.

Společná schůzka rodičů

Pokud byste se chtěli sejít jako rodiče dětí jedné třídy dohromady k řešení záležitostí týkajících se celé třídy, obraťte se na třídního učitele, je možno uspořádat ještě společnou schůzku rodičů.

 


Vytvořeno: 8. 11. 2019
Poslední aktualizace: 8. 11. 2019 11:09
Autor: Ing. Martin Prachař