Navigace

Obsah

Individuální setkání k hodnocení 3. čtvrtletí dítě – rodič – učitel

Typ: ostatní
Zveme Vás do školy na individuální setkání k hodnocení 3. čtvrtletí ve složení dítě – rodič – třídní učitel.

Individuální setkání, také nazývané tripartity, jsou alternativou tradiční třídní schůzky. Hlavní výhodou je, že setkání se účastní i dítě, kterého se vzdělání týká nejvíc. Tato setkání jsou přínosná pro nás všechny. Rodičům a učitelům umožní lépe poznat, jak dítě přemýšlí a jak mu můžeme pomoci v jeho rozvoji, a v dítěti posílí zodpovědnost v přístupu k poznávání.

Jakým způsobem se na schůzku přihlásit?

Přihlásíte se přes odkaz na webových stránkách školy. Vyberete si třídního učitele, den a čas. Vyplníte svoje jméno, e-mail, telefon a odešlete. To je vše.

Přihlášky ZDE

Poznámka: Systém Vám nabídne také registraci. Registrovat se nemusíte. Pokud se zaregistrujete, můžete se opakovaně přihlásit a uvidíte svůj rezervovaný termín.

Přihlaste se vždy jenom k třídnímu učiteli svého dítěte. Pokud se budete chtít setkat i s jinými vyučujícími, nemusíte se už nikam hlásit. Učitelé vyučující na 2. stupni budou v dané termíny přítomni. Paní učitelky angličtiny na 1. stupni Vám dají své termíny vědět.

V případě jakýchkoliv dotazů nebo problémů se obraťte na třídního učitele (telefonicky nebo mailem).

 

Termíny osobních setkání

Třídy 1.–5. mají termíny v časovém rozmezí od 21. 4. do 29. 4. Konkrétní dny a časy najdete v rezervačním systému.

Třídy 6.–9. mají dané termíny 26. 4. a 27.  4.  v čase od 15.00 do 18.00. Nabídnuté volné časy najdete v rezervačním systému.

 

Proč přijít i se svým dítětem?

Hodnocení práce Vašeho dítěte ve škole by se nemělo zúžit jen na známky. Společné setkání je příležitostí ke zhodnocení, k zamyšlení se nad tím, jak se Vašemu dítěti dařilo, z čeho má radost a dobrý pocit, s čím naopak bojuje a kde by potřebovalo naši pomoc. Tyto otázky by si mělo položit především samo dítě. Učí se tím zodpovědnosti za svoji práci. My – rodiče a učitelé – ho chceme vyslechnout, ocenit jeho snahu a výsledky, povzbudit ho a nabídnout mu pomoc.

Pokud by někdo nechtěl nebo nemohl s sebou dítě vzít, samozřejmě nemusí, záleží na Vás.

 

Společná schůzka rodičů

Pokud byste se chtěli sejít jako rodiče dětí jedné třídy dohromady k řešení záležitostí týkajících se celé třídy, obraťte se na třídního učitele, po dohodě je možno uspořádat společnou schůzku rodičů.


Vytvořeno: 13. 4. 2022
Poslední aktualizace: 15. 4. 2022 18:48
Autor: Mgr. Martina Lungová