Navigace

Obsah

Měsíc filmu na školách 2019

Typ: ostatní
Měsíc filmu na školách 2019


I v letošním školním roce se naše škola zapojila do celostátního projektu Měsíc filmu na školách. Tématem letošního ročníku bylo 30. výročí pádu železné opony. Žáci zhlédli film Z deníku Ivany A., jehož předlohou se stal autentický deník osmnáctileté Ivany A., která osobitým pohledem středoškolačky reflektuje poslední rok existence komunistického Československa. Následovala přednáška pana Zdeňka Horenského, který nám poutavým způsobem přiblížil nejen události listopadu roku 1989, ale také srpnovou okupaci roku 1968. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavostí z historie města Koryčany v souvislosti s těmito tématy. Na závěr proběhla diskuze žáků 8. a 9. ročníku s naším pamětníkem. Děkujeme panu Horenskému za jeho ochotu a čas, který nám věnoval.

Fotografie najdete  zde


Vytvořeno: 12. 11. 2019
Poslední aktualizace: 20. 11. 2019 08:16
Autor: Mgr. Marie Marková