Nabídka kroužků

Nabídka kroužků 1 Od začátku října začíná činnost kroužků.

Kroužky v tomto školním roce:

název kroužku

vedoucí

komu je kroužek určen

doba konání

Hafáček

V kroužku budeme poznávat psí plemena a jejich historii. Také hrát pexeso, skládat puzzle, kreslit. Zhlédneme nějaký pěkný film a k němu si přečteme knihu. Vyrobíme si i skládanku, upečeme sušenky. Také si ukážeme, jak se starat o pejska – zkrátka vše se bude točit kolem psů.

Michaela Jáchimová

1.–5. třída

pátek 13.00–14.00

Šachy

Kroužek je zaměřený na základy šachu, trénování a zlepšování dovedností. Pro pokročilejší šachisty bude během kroužku probíhat vnitřní mini soutěž.

Lenka Slabá

1.–9. třída

úterý 14.15–15.15

Čeština k přijímačkám

Michaela Palmeová

9.A, 9.B

úterý a čtvrtek

(V době TV chlapců pro holky a opačně)

Matematika k přijímačkám

Veronika Flídrová

9.A, 9.B

úterý a čtvrtek

(V době TV chlapců pro holky a opačně)

Klub ICT

Náplní klubu ICT bude rozvoj informatického myšlení a digitální gramotnosti žáků.

Rozvoj bude probíhat formou používání robotické stavebnice – ROBOT EDISON, kde se žáci naučí základní principy programování.

Programovat budou nejenom roboty, ale budou se učit i programovat jednoduchou a zábavnou formou např. v prostředí SCRATCH (ukázky můžete zhlédnout na www.zskorycany.cz v menu programování).

Martin Prachař

5., 6., 7. třída

úterý 14.00–15.30

English club

Budeme si hrát s anglickým jazykem, zkoumat ho a zkoušet ho používat způsoby, na které v klasické vyučovací hodině není dost času. Například hraní divadla, komunikace s rodilými mluvčími v rámci projektů, příprava a organizace akcí pro ostatní žáky školy.

Petra Daníčková

5.– 9. třída

úterý 14.15–15.15

Čtenářský klub

Celé naše setkávání se bude točit kolem čtení knížek a povídání o nich. Budeme číst knihy dle vlastního výběru, budeme si doporučovat knihy navzájem, seznámíme se také s ukázkami z různých knih a budeme si o knihách povídat. Seznámíme se s různými čtenářskými strategiemi.

Michaela Palmeová

3., 4., 5. třída

čtvrtek 13.15–14.15

Technický kroužek

Práce v dílnách na výrobcích dle vlastního výběru.

8., 9. třída

pondělí 14.00–15.00

Další možnosti volnočasových aktivit pro děti v Koryčanech:

FC Koryčany – v případě zájmu se obraťte na Petra Posoldu (tel. 725 439 740);

Florbal při SHM Koryčany – v případě zájmu se obraťte na Pavla Seluckého (tel. 777 628 883);

Včelka – dětský pěvecký sbor při ZUŠ – schůzky vždy v pondělí od 14.15 do 15.00 v ZUŠ v Koryčanech; v případě dotazů se obraťte na Moniku Seluckou (tel. 777 861 612);

Skautský oddíl – v případě zájmu se obraťte na Tomáše Papeže (tel. 608 242 754);

Vytvořeno: 11. 10. 2022
Poslední aktualizace: 11. 10. 2022 14:57