Nabídka kroužků pro školní rok 2020/2021

V rámci protiepidemických opatření je činnost všech kroužků zastavena až do odvolání.

V rámci protiepidemických opatření je zrušeno konání všech kroužků, takže od pondělí 12. 10. je zastavena činnost kroužků i na naší škole, a to až do odvolání.

název kroužku

vedoucí

komu je kroužek určen

doba konání

cena (za pololetí – 15 setkání, minimální počet účastníků 10)

Tvořivé ruce

V kroužku si vyzkoušíme různé výtvarné techniky a seznámíme se s mnoha materiály pro kreativní tvoření. Zkusíme si vyrobit vlastní papír, pracovat s keramickou hlínou a mnoho dalšího. Tvořivé ruce malých šikulů si vyzkouší tvořit i v naší kuchyňce a vykouzlí si něco dobrého.

Kamila Cintulová a Marcela Žižlavská

1.–5. třída

pondělí 14.00–15.00

300 Kč + materiál na výrobky

Hafáček

V kroužku budeme poznávat psí plemena a jejich historii. Také hrát pexeso, skládat puzzle, kreslit. Zhlédneme nějaký pěkný film a k němu si přečteme knihu. Vyrobíme si i skládanku, upečeme sušenky. Také si ukážeme, jak se starat o pejska – zkrátka vše se bude točit kolem psů.

Michaela Jáchimová

1.–2. třída

pátek 13.00–14.00

Hafáček

Michaela Jáchimová

3.–5. třída

úterý 13.00–14.00

Tanec, pohyb, rytmika

Kroužek je zaměřený na tanec, pohybové hry a hry s rytmem. Naučíme se tančit jako Řekové, přivolávat déšť jako indiáni nebo třeba tančit kolem ohně jako v Africe.

Bohdana Fochrová a Petra Konvalinková

1.–5. třída

čtvrtek 14.00–15.00

Badatelský klub

Jednoduše řečeno předmětem kroužku je dobrodružství poznání. Chtěl bych Vám alespoň částečně umožnit poznat přírodovědné předměty formou pokusů, exkurzí anebo zhotovováním měřících pomůcek. Budete potřebovat chuť se zapojit do činností, dobré boty na toulky přírodou – např. bych se chtěl s Vámi vydat ke starým sopkám na Severní Moravě, nebát se fyzické práce při výrobě fyzikálních, astronomických a jiných pomůcek ze dřeva i z kovu a nakonec veselou náladu a otevřenou mysl pro vše nové.

Bronislav Zaoral

5.–9. třída

čtvrtek 14.00–15.30

pro účastníky zdarma (hrazeno z dotací EU)

Klub deskových her

Vzhledem k tomu, že nejenom prací a učením živ jest člověk, rád bych Vás pozval do nově vznikajícího klubu deskových her při naší škole. Pro mladší zájemce máme dostatek her, které je spolehlivě zabaví, a ti starší sami zjistí, že k výhře v strategicky náročné hře je nutné nasadit celé své myšlení – a mnohdy ani to nestačí. Spousta her, které budeme mít k dispozici, nesou označení Hra roku, kterou každoročně vyhlašují poroty v Německu, Itálii, Rakousku i v ČR a v mnohých hrách se hraje i u nás mistrovství republiky.

Bronislav Zaoral

1.–9. třída

pátek 13.30–15.00 (čas příchodu i odchodu lze domluvit individuálně)

pro účastníky zdarma (hrazeno z dotací EU)

Moderní technologie – 3D tisk

Kroužek bude zaměřen na vytváření a střih videa různých formátů, základy práce s 3D tiskárnou a CNC laserem. Součástí bude i základ modeláže na bázi programu AUTOCAD, tvorba jednoduchých modelů pro 3D tisk a vzorů pro CNC laser.

Martin Prachař

5.–9. třída

čas konání dle dohody zájemců

V případě nějakých dotazů se obraťte na vedoucí kroužku.

Přihlášku dítě odevzdá svému třídnímu učiteli. Přihláška je ke stažení ZDE.

Další možnosti volnočasových aktivit pro děti v Koryčanech:

FC Koryčany – v případě zájmu se obraťte na Petra Posoldu (tel. 725 439 740);

Florbal při SHM Koryčany – v případě zájmu se obraťte na Pavla Seluckého (tel. 777 628 883);

Včelka – dětský pěvecký sbor při ZUŠ – schůzky vždy ve čtvrtek od 15.00 do 16.00 v ZUŠ v Koryčanech; v případě dotazů se obraťte na Moniku Seluckou (tel. 777 861 612);

Kosáci – dramatický kroužek – v tomto školním roce zahájí činnost od 2. pololetí;

Vytvořeno: 29. 9. 2020
Poslední aktualizace: 20. 9. 2021 9:08