Navigace

Obsah

Šesťáci v muzeu

Typ: ostatní
Muzeum_01 V pátek 13. října se šestá třída vydala do Muzea Kroměřížska na archeologickou exkurzi.

Žáci zde byli seznámeni s mnoha zajímavými objevy z různých historických období. Mohli tak vidět třeba i pozůstatek mamuta či středověké mučicí nástroje. 

Programem nás provázeli samotní archeologové, kteří dětem nejen mnohé vysvětlovali, ale také ukazovali některé činnosti v praxi. Děti si mohly například zkusit, jak se v pravěku vrtala díra do kamene či jak se zaměřuje archeologické naleziště. Třešničkou na dortu celého programu byla hra na půdě muzea, kde se děti zábavnou formou seznamovaly s mnoha věcmi ("harampádím") z posledních dvou století lidské historie. Na závěr měly děti krátký rozchod v historickém centru města, kde zejména testovaly své chuťové pohárky. 

 

Radomír Šuhaj


Vytvořeno: 25. 10. 2023
Poslední aktualizace: 25. 10. 2023 11:31
Autor: Mgr. Martina Lungová