Navigace

Obsah

Tripartity: individuální setkání k hodnocení 1. čtvrtletí dítě – rodič – učitel

Typ: ostatní
Zveme Vás do školy na individuální setkání k hodnocení 1. čtvrtletí ve složení dítě – rodič – třídní učitel.

Individuální setkání, také nazývané tripartity, jsou alternativou tradiční třídní schůzky. Hlavní výhodou je, že setkání se účastní i dítě, kterého se vzdělání týká nejvíc. Tato setkání jsou přínosná pro nás všechny. Rodičům a učitelům umožní lépe poznat, jak dítě přemýšlí a jak mu můžeme pomoci v jeho rozvoji, a v dítěti posílí zodpovědnost v přístupu ke školní práci.

 

Jakým způsobem se na schůzku přihlásit?

Přihlásíte se  TADY . Vyberete si třídního učitele, den a čas. Vyplníte svoje jméno, e-mail, telefon a odešlete. To je vše.

Přihlaste se vždy jenom k třídnímu učiteli svého dítěte. Pokud se budete chtít setkat i s jinými vyučujícími, nemusíte se už nikam hlásit. Učitelé vyučující na 2. stupni budou v dané termíny přítomni. Paní učitelky angličtiny na 1. stupni Vám dají své termíny vědět.

 

V případě jakýchkoliv dotazů nebo problémů se obraťte na třídního učitele (telefonicky nebo mailem).

Termíny osobních setkání

Třídy 1.–5. mají termíny v časovém rozmezí od 21. 11. do 2. 12. Konkrétní dny a časy najdete v rezervačním systému.

Třídy 6.–9. mají dané termíny 22. 11. a 23. 11. v čase od 15.00 do 18.00. Nabídnuté volné časy najdete v rezervačním systému.

 

Proč přijít i se svým dítětem?

Hodnocení práce Vašeho dítěte ve škole by se nemělo zúžit jen na známky. Společné setkání je příležitostí ke zhodnocení, k zamyšlení se nad tím, jak se Vašemu dítěti dařilo, z čeho má radost a dobrý pocit, s čím naopak bojuje a kde by potřebovalo naši pomoc. Tyto otázky by si mělo položit především samo dítě. Učí se tím zodpovědnosti za svoji práci. My – rodiče a učitelé – ho chceme vyslechnout, ocenit jeho snahu a výsledky, povzbudit ho a nabídnout mu pomoc.

Pokud by někdo nechtěl nebo nemohl s sebou dítě vzít, samozřejmě nemusí, záleží na Vás.

 

Společná schůzka rodičů

Pokud byste se chtěli sejít jako rodiče dětí jedné třídy dohromady k řešení záležitostí týkajících se celé třídy, obraťte se na třídního učitele, po dohodě je možné uspořádat také společnou schůzku rodičů.


Vytvořeno: 15. 11. 2022
Poslední aktualizace: 15. 11. 2022 13:55
Autor: Mgr. Martina Lungová