Navigace

Obsah

Úprava školního řádu

Typ: ostatní
Úprava školního řádu 1Slovo ke školnímu řádu

Úprava školního řádu

Ve školním roce 2019/2020 došlo k úpravě školního řádu naší školy. Jedním z bodů je i omezení používání mobilních telefonů při pobytu ve škole – během vyučovacích hodin i o přestávkách. Snažili jsme se najít řešení v boji proti kyberšikaně, pořizování nežádoucích fotografií a zvukových záznamů. Slibujeme si od tohoto kroku posílení koncentrace žáků, zlepšení a podporu vztahů mezi nimi navzájem. Chceme, aby si o přestávkách víc povídali a na chvíli zapomněli na online svět, aby využili toho, že jsou si „blízko“ a mohou spolu komunikovat z očí do očí. Často se žáci nestihli nasvačit, zajít si na toaletu či nachystat si věci na hodinu. Čas, který strávili s mobilem v ruce, tak mohou věnovat nejenom těmto činnostem, ale třeba i různým společenským hrám, které my, učitelé, podporujeme. Stejně tak budeme rádi komunikovat s vámi, zákonnými zástupci žáků. Pokud nás v případě potřeby budete kontaktovat, vaši zprávu žákům rádi předáme. Věříme, že tento krok přinese pozitivní změny v klimatu školy.

Mgr. Marie Marková, školní metodička prevence


Vytvořeno: 11. 9. 2019
Poslední aktualizace: 11. 9. 2019 09:57
Autor: Ing. Martin Prachař