Navigace

Obsah

Výukový program pro 8. třídu

Typ: ostatní
01 Projekce dokumentárního filmu Nicholas Winton – Síla lidskosti a edukační program v Muzeu Kroměřížska

Dne 8. listopadu se žáci 8. třídy zúčastnili dvou edukačních programů v Kroměříži. Prvním z nich byla projekce hraného dokumentu „Nicholas Winton - Síla lidskosti“, který získal jako první český film cenu International Emmy Awards. Po filmu následovala beseda s dramaturgem filmu a rovněž žáci viděli bonusový materiál. Navzdory tomu, že se jednalo o dokument, a ne nějaký akční trhák, byli žáci z filmu ve většině nadšení. Díky filmu poznali neobyčejnou osobnost, která zachránila 669 židovských dětí z Československa. Nutno dodat, že film byl velice emotivní a podával téma holokaustu opravdu zajímavě i pro mladší diváky.
Druhý edukační program na žáky čekal v muzeu, kde se jich ujala zkušená muzejní lektorka. V rámci tohoto programu se žáci setkali s více oblastmi, které pod muzejnictví spadají (jak funguje muzeum, kdo v něm pracuje, čemu se muzejní pracovníci věnují atd.) Nejednalo se však o žádný suchopárný výklad, ale žáci sami byli vtaženi do děje, pracovali ve skupinkách a seznamovali se s mnoha muzejními předměty různých směrů (např. lebka delfína, jarmulka, fěrtoch, výbava archeologa, mamutí stolička).
Samozřejmě byl žákům dopřán také delší rozchod ve městě, takže mohli navštívit nejen místní obchody, ale i Podzámeckou zahradu. Žákům se celý program líbil, a pedagogové se tak mohli s dobrým pocitem rozloučit s 8. třídou na koryčanském náměstí, kde se již srocovali lidé k světýlkovému průvodu.

 

R. Šuhaj


Vytvořeno: 10. 11. 2023
Poslední aktualizace: 10. 11. 2023 12:25
Autor: Mgr. Martina Lungová