České Vánoce - 1.oddělení ŠD

2.12. jsme si prožili krásné odpoledne našeho posledního projektu s názvem „České Vánoce, zvyky a tradice“.

Garantem nám byla ing.Lucie Valouchová. Děti si s paní Lucií povídaly o Vánocích, jak je znají ony, jaké tradice dodržují doma a jaké přání letos mají. Také jsme si povídali o tom, jak vypadaly tradiční české Vánoce našich babiček.  Pak jsme se pustili do výroby svícínku, který byl tvořen převážně z přírodnin a děti si dle vlastní fantazie zdobily. Cílem projektu bylo seznámit děti s některými tradicemi, pověrami a zvyky, které se pojí s vánočním obdobím a navodit atmosféru Vánoc. Připomněli jsme si také, že Vánoce jsou nejen obdobím pohádek, dárků a dodržování tradic, ale měli bychom být na sebe navzájem milí a měli bychom myslet i na druhé.

Vytvořeno: 9. 12. 2021
Poslední aktualizace: 9. 12. 2021 11:19