Můj domácí mazlíček - 1.oddělení ŠD

Projektový den „Můj domácí mazlíček“ s veterinářem Miloslavem Šlesingerem.

Děti si přinesly do družiny svá domácí zvířátka – zakrslého králíčka, morčata, potkany, andulku, čivavu a africké šneky. Navzájem se seznámily s jejich péčí o ně. Představily své zvířátko spolužákům a povídaly si, jak se o něj starají. Žáci byli po celou dobu zaujatí výkladem pana doktora, rozšířili a obohatili si hravou formou své znalosti a vědomosti o životě svých mazlíčků. Závěrem nám pan doktor ukázal, jak probíhá prohlídka každého zvířátka, ostříhal drápky morčeti a vysvětlil dětem, jakými nemocemi jsou zvířata ohrožena a jak jim předcházet. Cílem celého projektového dne bylo, aby si žáci uvědomili odpovědnost za zvířátko, které chovají nebo si chtějí pořídit. Snažili jsme se posoudit vhodnost výběru ke svým možnostem a dovednostem postarat se o ně. Celé odpoledne jsme si náramně užili a dověděli se spoustu nových a zajímavých informací.

Vytvořeno: 25. 11. 2021
Poslední aktualizace: 25. 11. 2021 14:37