MIKULÁŠSKÉ PŘEKVAPENÍ

3. 11. 2019 MIKULÁŠSKÉ PŘEKVAPENÍ! Vyjeli jsme i s druhou třídou na výlet do Selského domku v Kněždubu. Čekalo tam na nás mnoho překvapení. Přivítaly nás Lucky s husími křídly, upekli jsme si perníky v krásně vyhřáté chaloupce, vyrobili a nazdobili anděla. Nezapomnělo se ani na tradice jako je rozkrojení jablíčka, pouštění lodiček, házení botou... Dokonce nás navštívil i Mikuláš s andělem a čertem. Čert si s námi zatancoval a zazpíval, do pekla naštěstí nikoho neodnesl.

selský domek

KERAMIKA- VÁNOCE

Vánoce se blíží! Proto jsme navštívili opět naši keramickou dílnu v PČ a vyrobili si andělíčky. Práce nám šla od ruky a věříme, žě andílci udělají radost.

VÁNOCE KERAMIKA

PROJEKTOVÝ DEN- SAMETOVÁ REVOLUCE 18. 11. 2019

Naši prvňáčci se připojili v tomto projektu ke starším spolužákům. Tento den jsme si naplno užili a zapojili se do oslav a vzpomínání na rok 1989.

Sametová revoluce

SVATÝ MARTIN

Sv. Martina jsme se snažili přivolat ve VV a PČ tím, že jsme mu vyrobili koně.  Sněhu jsme se sice nedočkali, ale dozvěděli jsme se, kdo to vlastně ten Martin byl a už o něm umíme i básničku. Koníci nám teď zdobí okna a vyhlížejí první sníh.

martin 1martin 2

Nový koberec máme vyzkoušený o přestávce důkladně, teď jsme ho otestovali i v hodině českého jazyka na procvičení prvního písmene ve slově.

čj1

PODZIMNÍ DÍLNIČKA

V první třídě jsme si jedem podzimní den udělali podzimní tvořivou dílničku. Tvořili jsme v keramice lístečky, dlabali jsme a zdobili dýně. Podívejte se, jak se nám vše podařilo. Více fotografií zde.

keramika 1.třída

PÍSMENO S

Písmena nás provází nejen v českém jazyce, ale i ve výtvarné výchově. Proto jsme se rozhodli kouzlit s voskovkami, vodovkami a písmenem S. Kouzlo mělo velký úspěch. Více fotografií zde.

MATEMATIKA

V matematice jsme zkusili první skupinovou práci. Porovnávali jsme čísla a modelovali je ze švihadel.

matematika

PAVUČINA

Upletli jsme pavučinu jako pavouci!

Učíme se pracovat jako jeden tým a naslouchat. Pavučina se povedla díky spolupráci všech dětí, nebylo to hned na první pokus, přiznáváme, ale zvládli jsme to! :)

PAVUČINA

PODZIMNÍ PALETA

Materiál na výrobu podzimní paletky jsme si přinesli z procházky v parku. Více fotografií zde.

paleta podzimu

MY JSME ŽÁCI PRVŇÁCI!

Prvňáčci se hned pustili do práce. Připravujeme a uvolňujeme si ruce na psaní- kreslíme, lepíme, tvoříme. :)

psani