Čtvrtek 5.11.

Matematika

V pracovním sešitě vypočítej stranu 13.

Přírodověda

Zápis do sešitu

Zápis do sešitu přírodověda

Zítra začíná on-line výuka 1. skupina 9.00 - 10.00 hod. 2. skupina

Další informace je ze školní jídelny. Od 9. 11. se žákům vydávají obědy od 11.00 do 13 30 hod.

Všem přeji hezký blížicí se víkend. Jana Marková.

Středa 4.11.

Matematika

Vypočítej v pracovním sešitě na straně 12 cvičení 3,4,5.

Vlastivěda

Zápis do sešitu:Zápis Královehradecký kraj

Zkus správně pojmenovat obrázky v zápise.

Připomínám  rozvrh on-line hodin:

Po: český jazyk, vlastivěda.

Út: matematika, přírodověda.

St: český jazyk, vlastivěda.

Čt: matematika, přírodověda

Pá: český jazyk, matematika geometrie

Skupiny a čas zůstávají stejné: 1. skupina 9.00-10.00 hod.

2. skupina 10.00-11.00 hod.

Individuální konzultace: 11.00- 11.30 hod.

Jana Marková

Úterý 3.11.

Matematika

Vypočítej v pracovním sešitě str. 11 cv. 5, 6, str. 12 cv. 1,2. Dále zapiš úkol k zaslání viz. odkaz.

Přírodověda

Zápis do sešitu viz. odkaz.  Vypracuj otázky viz. odkaz.

Čtení

Přečti si v čítance články Sluneční soustava str. 25 Jak daleko je Slunce str. 30 - 31.

Zápis do sešitu přírodověda

Obrázky k danému učivu

Vyhledej a odpověz na otázky

Úkol matematika k zaslání

Pondělí 2. 11.

Ahoj páťáci.

Pro kontrolu zasílám zadání domácích úkolů pro ty, kteří by měli problémy s připojením.

Vypracuj stranu 13 v pracovním sešitě.

Doplň správná písmena. Vypiš podtržená slova a napiš k nim slova příbuzná.

V_tr sv_ští po strništi, v_je ve v_tvích, hv_zdá mezi kom_ny. Mirka v-sedává u okna celé dny a v-hl-ží svého obl_beného ps_ka. B_l na v_letě v_soko v horách s mam_nkou a s_nem pana m_sl_vce. B_l neob_čejně v-cv-čený. Dokázal v_slídit škodnou v někol_ka m_nutách.

Cvičení zašlete ke kontrole.

Matematika

V pracovním sešitě na str. 11 vypočítej cvičení 1, 2,3,4.

Vlastivěda

Zápis:

Liberecký kraj.

Krajské město: Liberec.
Další města: Jablonec nad Nisou, Semily, Turnov, Frýdlant, Česká Lípa.
Poloha: Severní Čechy
Povrch: Česká tabule, Lužické a Jizerské hory, Krkonoše, Český ráj – oblíbená turistická oblast, která zasahuje na území kraje pískovcovými útvary Hruboskalsko.
Vodstvo: Kraj odvodňuji z velké části přítoky řeky Labe. V Jizerských horách pramení řeka Jizera a Nisa. Rekreační oblastí je okolí Máchova jezera, které vytvořil člověk. Ve skutečnosti není jezero, ale rybník.
Zemědělství: Pěstují se zde nenáročné plodiny oves, pícniny. Zemědělství se soustřeďuje především na živočišnou výrobu, produkci mléka a mléčných výrobků.
Průmysl: Rozvinutý je především průmysl skla, keramiky a strojírenství. Sklářskou výrobou je proslulý Nový Bor a Liberec, ve kterém jsou také závody strojírenského průmyslu (příslušenství k automobilům). V Jablonci nad Nisou se vyrábí světoznámá skleněná bižuterie.
Zajímavosti z kraje:
Pamětihodnosti: hrad Bezděz, zámek Frýdlant, zámek Hrubá Skála.
Přírodní zajímavosti: Ještěd vrchol v Lužických horách, na němž je postavena rozhledna s televizním vysílačem.
Máchovo jezero náš nejhlubší rybník.
Panská skála u Kamenického Šenova (CHKO České středohoří). Čedičová skála, která svým rozpadem vytvořila útvar lidově zvaný „varhany“.
Významné osobnosti: Karel Hynek Mácha.

Přeji hezký den. Jana Marková

Ahoj páťáci, zasílám pro kontrolu ještě jednou úkoly, které jsme si zapsali ve škole od 14.10 - 16.10.

Matematika - pracovní sešit str. 8 - 10 po cvičení 4.

Český jazyk - pracovní sešit str. 9 cv. 11, dále str. 10 - 12.

Pokud by jste měli s něčím problém nebo něčemu nerozuměli, pořešíme na on-line hodině v pondělí.

Přírodověda - do sešitu si nalepte nebo opište zápis, který jsem vám předala v úterý ve škole. Je také uložen v prostředí v programu TEAMS Office.com. Zde budou zapisovány i další domácí úkoly, přihlašovací údaje na onlline hodiny.

Přihlašujete se podle instrukcí, které jste obdrželi ve škole. Pro zopakování: přihlásit se na stránky www.office.com. Přihlašovací údaje jsou ve tvaru: prijmeni@zak.zskorycany.cz. Heslo jste obdrželi ve škole.

Většina z vás už je přihlášena. Hurá. Moc chválím a ostatní to také zvládnou. Jste přeci šikulky.

V on-line hodinách budeme pracovat ve dvou skupinách tak, jak jste rozděleni na angličtinu. První hodinu bude mít skupina A1 pí. uč. Daníčková, druhá skupina A2 p. uč. Šuhaj.

Rozvrh on-line hodin:

Pondělí 19. 10.

Český jazyk, vlastivěda

skupina A1 9.00 - 10.00   skupina A2 10.00 -  11.00

11.00 - 11. 30 možnost individuálních konzultací.

Úterý 20. 10.

Matematika, přírodověda

Středa 21. 10.

Český jazyk, vlastivěda

Čtvrtek 22. 10.

Matematika, přírodověda

Čas a skupina zůstávají stejné.

Přihlašovací údaje vám budou zaslány.

Přeji vám hezký víkend a budu se těšit v pondělí, kde si ještě všechno potřebné upřesníme.

Pátek 22. 10.

Dobrý den .

Veškeré potřebné informace týkající se prodloužených  podzimních prázdnin,  zadání úkolů, jsou zadány ve složkách v programu TEAMS Office.com.                                                                                                                             Jana Marková