Vegetariánská buchta a znaková řeč

Každý učitel má radost, když se za ním vracejí jeho bývalí žáci.  A ještě větší radost má, když jsou ti žáci úspěšní, rozvíjí své nadání a navíc se o své zkušenosti podělí s mladšími. A právě tak se přišla o své zkušenosti a znalosti podělit Iveta Majerová. V úterý 18. února uspořádala přednášku o vegetariánství a veganství jako možné cestě ke změně stravovacích návyků, ale i k jinému přístupu k přírodě. Součástí akce byla i praktická ukázka. Naši žáci si upekli veganskou buchtu. Kdybyste chtěli ochutnat, a vřele vám to doporučuji, podělíme se o recept: Stačí 4 hrnky hladké mouky, prášek do pečiva, 6 lžic kakaa, 2 hrnky cukru, 2 hrnky vody, hrnek oleje a 2 nastrouhaná jablka. Pečeme při 180 °C.

Druhý den přišla Iveta zpestřit naši výuku povinně volitelných předmětů Svět kolem nás a EnglishPlus. Dozvěděli jsme se spoustu praktických věcí o znakové řeči, o tom, jak jednat s lidmi se sluchovým postižením a naučili jsme se i pár znaků a celou dvouruční znakovou abecedu - pamatujete si ještě, jak vyznakovat svoje jméno? Můžete to naučit své sourozence nebo rodiče :)