Návod na vypsání přihlášky a náhradní tiskopisy najdete na stránkách

Doporučuji nepoužívat tyto tiskopisy (netisknout si je sami), v případě, že se vám něco nepovede, vytiskneme vám ve škole novou přihlášku i s předvyplněnými známkami.

!!! DŮLEŽITÉ!!!

1) Přihlášku vyplníte - obě přihlášky budou úplně stejné, jako by to byly kopie. Pořadí škol MUSÍ být na obou přihláškách stejné (aby tě nepozvali obě školy na stejný termín, toto už se nedá později opravit).

Pozor na to, aby byl správně vypsaný kód oboru, taky název střední školy musí být vypsaný přesně a celý, doporučuji opsat to ze stránek vybrané školy.

Pokud střední škola požaduje potvrzení lékaře, zatím s tím počkejte.

2) Přihlášku přineste zpátky do školy. Zkontroluji, jestli je všechno v pořádku, přihláška dostane kulaté razítko a podpis pana ředitele a teprve potom je určená k odevzdání. Bez kulatého razítka a podpisu pana ředitele NENÍ PLATNÁ.

V případě, že najdu chybu, dostaneš novou přihlášku - nikde se nic nesmí přepisovat, škrtat, bělit..., protože přihlášky se čtou strojově a stroj by si s tím neporadil.

Teprve teď je čas na potvrzení lékaře.

3) Teď je přihláška připravená k odeslání nebo odnesení na střední školu.

Pokud ponesete přihlášku na školu osobně, doporučuji nechat si vystavit potvrzení o převzetí, na které bude datum a podpis, ideálně i razítko školy.

Pokud budete posílat poštou, pak doporučeně a nechejte si doklad o odeslání.

Pozor na datum, přiháška musí být odeslaná nebo odevzdaná do konce února.

4) A teď už jen čekáte, až přijde pozvánka k přijímacím zkouškám.