Matematická pohádka

Matematická pohádka Bylo nebylo, v jedné škole měli hodinu matematiky, která všechny bavila. Všichni se snažili, přemýšleli, počítali, pomáhali si, trošku se vztekali, když jim to nešlo a strašně moc se radovali, když jim to vyšlo.

A vůbec nevadilo, že to byli šesťáci a sedmáci dohromady, ani že původně někteří vůbec nechtěli počítat. Pohádky totiž nejsou jen pro malé děti.

A tak třeba s Pejskem a Kočičkou počítali, kolik na dvorku pobíhá slepic a králíků, kolik mléka za rok vypije Smolíček Pacholíček (představte si, skoro celý hektolitr) a taky přemlouvali Džina, aby jim sloužil. Ale to museli zjistit, kolik stojí láhev a kolik stojí zátka, když dohromady stojí 1,10 Kč a láhev je o korunu dražší než zátka. Že je o snadné? Schválně, zkuste si to :)

Vytvořeno: 19. 3. 2018
Poslední aktualizace: 19. 3. 2018 17:48