Navigace

Obsah

Čtu, protože můžu

Typ: ostatní
Čtu, protože můžu Březen – měsíc knihy – jsme na druhém stupni prožili v soutěžním duchu.

V druhém patře vyrostl s pomocí žáků šesté třídy krásný literární strom a na něm se nám pravidelně objevovaly nápovědy ze života a díla známých českých autorů. Žáci mohli tipovat, o koho asi jde, a následně soutěžit o sladkou odměnu. Zavítali k nám velikáni Karel Čapek, Božena Němcová, Zdeněk Svěrák a Pavel Šrut. Bylo zajímavé, jak každá další nápověda měnila původní tipy soutěžících. 

Protože strom získal během měsíce mnoho fanoušků, rozhodli jsme se svátek knihy ukončit ještě jedním losováním - tentokrát už o krásné knihy a domácí koláče. Trojice šťastlivců si za bouřlivého potlesku spolužáků odnesla Historický komiks Jan Amos Komenský od Aleše Mrázka, knihu Malý miliardář od Davida Williamse a Deník Mimoňky - speciální zápisník na dva roky. Snad se podařilo zasít semínko literární radosti a budeme se těšit na další březen - měsíc knihy.

 

Blanka Králová


Vytvořeno: 26. 4. 2024
Poslední aktualizace: 26. 4. 2024 14:25
Autor: Mgr. Martina Lungová